Bu Blogda Ara

Yükleniyor...

22 Haziran 2012 Cuma

URANUS - PLUTO KARE AÇISI


24 Haziran'da saat: 12.12 den itibaren , isyan ve huzursuzluğa bağlı , özellikle toplum için önemli bir açı meydana gelecektir. Bu açı yersiz bazı korkulara neden olduğu kadar kozmik düzeyde savaş , yıkıcı doğal afetler (deprem , yangın , sel )  ve insanlıkla ilişkili önemli sorunları da getirecektir. Özellikle bu açıdan etkilenecek burçlar Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak 28/3 , 29/6 , 1/10 ve 29/12 civarında doğanlar bu konumdan en çok etkilenecekler. Olumsuz konumlar olsa da daha iyi bir gelecek için yeni kariyer fırsatları çıkacaktır. Zorluklarda baş gösterse de daha iyi bir gelecek yaratmak için güzellikler var olacak.

Bu açı en önemli ve en zorlu gezegen etkisi olacaktır. Haziran 2012 ve 2015 yılları arasında tam 7 kez Uranüs Pluto karesi olacak. Yani önümüzdeki beş yıl için büyük bir kuşak kargaşası yaşayacağız.

• Uranüs kare Pluto 24 Haziran 2012
• Uranüs kare Pluto 19 Eylül 2012
• Uranüs kare Pluto 21 Mayıs 2013
• Uranüs kare Plüton 1 Kasım 2013
• Uranüs kare Pluto 21 Nisan 2014
• Uranüs kare Pluto 15 Aralık 2014
• Uranüs kare Pluto 17 Mart 2015     bu dönemlerde özellikle sosyal ,siyasal,ekonomik çalkantılar ve doğal afetler meydana gelecektir.


Uranüs değişikliği, buluşu, devrimi ve yüksek bilinci temsil eder, bu zaman ki etkisi, şok edici beklenmedik ve düzensizliklerdir. Plüton küreselleşmeyi, yıkımı, dönüşümü ve yenilenmeyi temsil eder, bu zamandaki etkisi ise, acımasız ve aşırılıklardır. Bu gezegenlerin ikisi de en zorlu, stresli ve sinir bozucu olarak var olacaktır. Diğer yandan heyecan verici bir uyanış geliyor. Bir hükümet baştan sona büyük bir değişikliğe gidecek korkutucu olsa da gerekli olacak. Huzursuzluklar olacak. İnsanlık için ve dünya için daha yüksek bir bilinç uyanacak. Dünyada büyük bir enerji değişimi yaratacak bir çok isyankar / devrimci ve dönüştürücü bir yolculuk başlayacak .

Bu Kare açının son serisi beş tam isabet ile, 1932 ve 1934 yılları arasında oldu. Astrologlar yaklaşan bu seri hakkında 1930 ların başında çok şeyler söylemiştir. Bu süreçte büyük olumsuzluklar, siyasi ve sosyal sarsıntılar ve diktatörler yükselişi ve aşırılıklar olmuştur. 1933 de borsalar dibe indi , işsizlikde zirve oldu. Adolf Hitler Almanya Başbakanı olarak gücünü pekiştirdi. Teknoloji bakımından büyük icatlar ve ilerlemeler oldu.

Bu açı jupiterle t kare yaparak hem Türkiye hem arap ülkelerinde mali finansal inişler ve devrimler yapacaktır. 19 Eylüldeki 2. açıda daha şiddetli olaylar beklemektedir. Ayrıca Uranüsün sabit yıldızı Algenib devrimleri yoğunlaştırmaktadır. Kötü yıkıcı yıldız Fasiyes ile şiddet daha da artacaktır.Gözyaşı, ani olaylar ve şiddet gözükmektedir.

Jüpiter'in Güney Ay Düğümü kavuşumu ile inancımız ve inanç sistemlerimizde önemli olaylar yaşanacaktır. Daha sonra küresel sorunlar ve dinde çatışmalar yaşanacaktır.Özellikle kilise yapısında değişimler olacaktır. Ruhani doğamız değişimde. Artık radikal önemli değişimler zamanıdır.


Burçlara geçmeden önce bu yıl içinde en çok etkilenecek doğumluları yazacak olursam eğer ;


21 - 30 Mart doğumlu KOÇlar

21 Haziran - 1 Temmuz doğumlu YENGEÇler

23 Ağustos - 2 Eylül doğumlu BAŞAKlar

23 Eylül - 3 Ekim doğumlu TERAZİler

22 - 31 Aralık doğumlu OĞLAKlar

19 - 29 Şubat doğumlu BALIKlarKOÇ BURCU VE YÜKSELENİ :

Uranüs - Pluto açısı 24 Hazirandan itibaren 2015 yılına kadar size değişimleri vaat ediyor hayatınızda.Kişisel hayatınızda size negatif olumsuzluk veren dost,arkadaş gibi kişileri hayatınızdan temizleyeceksiniz. Güven telkin eden kişiler olacak etrafınızda artık. İlişkileriniz içindeki sorunlar bitmek üzere.Eşiniz özellikle size fazlası ile ilgi gösterecek onun tarafından takdir edileceksiniz. İlişkinizde geliştirip yoğunlaşacağınız çok şeyler olacak. Özgürlük elinizde olacak. Sizinle aynı kulvarda giden kişilere sadece dikkat edin. Ticari sektörde, gerçekten sizi tatmin edecek yeni yollar açılacak. Çok kolay olmasa da azim ile iyi bir gelecek sağlamanız mümkün gözüküyor.
BOĞA BURCU VE YÜKSELENİ :

Uranüs - Pluto açısı 24 Hazirandan itibaren 2015 yılına kadar size iyi bir konumda olduğundan Plüton, olumsuz bir etki yaratmayacak üstünüzde. Uzun zamandır düşündüğünüz değişikliği bu süre içerisinde yapmanız muhtemel.Özellikle uzun süredir ilişkileri olanlar mutlu bir son ile sonuçlandıracak bu süreyi. Gecikmeler olsa da mutlu bir evlilik yapacaksınız. Henüz bir ilişkiniz yok ise yeni biri ile tanışarak ciddi bir ilişkiye adım atacaksınız. Yeni iş hayatınız için de iyi işler elinize geçtiği gibi yeni bir yere taşınarak ömür boyu güzel bir yaşam kuracaksınız kendinize bu yüzden fırsatları kaçırmayın. Bu açı geleceğiniz açısından önemli faydalar sağlayacak size ve önemli güzel kararlar verdirecektir.
İKİZLER BURCU VE YÜKSELENİ :

Uranüs - Pluto açısı 24 Hazirandan itibaren 2015 yılına kadar size ; uzun zamandır özellikle partnerinizle hayal ettiğiniz seyahatler için mükemmel zaman ve ortam yaratıyor. Gündelik yaşam ve sorunlarınızdan artık yeteri kadar kaçtınız , şimdi hem özel hayatınızla alakalı hemde kendinizle alakalı olumlu kararlar almak zamanı. Artık ne yapmak isteyeceğinizden iyice emin olacaksınız. Eğer bir ilişkiniz yoksa, arkadaşlarınızla yapacağınız seyahat ve gezi fırsatlarını kaçırmayın bu ortamlarda tanışacağınız yeni insanlar size çok faydalı olacak ve mutlu edeceklerdir. İş hayatınızda da size ilgi duyan veya değer veren bir kişi çok güzel fırsatlar sunabilir değerlendirmelisiniz. Ayrıca bu süre içerisinde çevrenizde bazı arkadaşlarınız tarafından entrikaları görüp fark ederek ilişkinizi keseceksiniz.
YENGEÇ BURCU VE YÜKSELENİ :

Uranüs - Pluto açısı 24 Hazirandan itibaren 2015 yılına kadar size ;daha önce meydana gelen mevcut sorunları artırabilir ve ilişkilerinizde sorunlar yaratabilir. Aslında partnerinizin şikayetlerini dinlemeli ve bazı eksikliklerini affetmeli, eşinize daha çok yaklaşmaya çalışmalısınız, bu sayede ilişkinizde rahatlasın.Sevgi ve anlayış, birçok problemi çözebilir.Bu zaman içerisinde büyük şanslarınız da var ama başlangıçta ortaya çıkabilecek bazı problemler için hazırlıklı olmalısınız. İş ortaklarınızla da gereksinimlerinizi konuşmalı anlayışlı olmalarını istemelisiniz . Hayatınızda önemli değişimler olacak ve yeni bir yön izleyecek zamanınızın geldiğine karar verdiğinizde mesleğiniz dahil olmak üzere bir çok değişimler yaşayacaksınızdır.
ASLAN BURCU VE YÜKSELENİ :

Uranüs - Pluto açısı 24 Hazirandan itibaren 2015 yılına kadar size; Şimdiye kadar siz özellikle duygusal alanda büyük başarı için kapıları açtınız. Hayatınızda iyi bir ortak buldunuz ve 24/6 açısından itibaren Pluto tarafından özellikle sürpriz ilişkiler olacak, ilişkileriniz hakkında düşünecek ve kendiniz için bazı önemli değişimler yaratacaksınız. Hayatınızdaki bazı şeyleri köklü şekilde değiştereceksiniz. Yalnız olanlar yaz bitmeden hayatınızın aşkını karşılamaya hazır olun. Yabancı uyruklu biri de olabilir bu kişi. Gelecekte yurt dışında yaşamak durumunda bile kalabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı bağlantılı önemli işlerde de güzel gelişmeler yaşayacaksınız.
BAŞAK BURCU VE YÜKSELENİ :

Uranüs - Pluto açısı 24 Hazirandan itibaren 2015 yılına kadar size; bu açı sizin için çok olumlu olacaktır. Bu açısal gelişim sizin için kesinlikle kötü bir alamet değildir. Eşinizle daha çok zaman geçirecek ve tutkularınız yeniden alevlenecek bir dönemde olacaksınız. İlk çocuğunuzu bu süre içinde kucağınıza alacaksınız ve çok verimli bir zamana geçeceksiniz. Bu yazdan itibaren girdiğiniz ortamlarda yalnız olanlar güzel iletişimler kurarak iyi arkadaşlar ve aşklar edinebilir. Jupiterin de desteği ve verdiği teminat ile kendi işinizi başlatmak için tam zamanındasınız. Başka ertelemelere gerek yok artık.
TERAZİ BURCU VE YÜKSELENİ :

Uranüs - Pluto açısı 24 Hazirandan itibaren 2015 yılına kadar size; uzun bir ilişkisi olanlar özellikle sizin için bu dönem oldukça zor olabilir. Uranüs değişim gezegeni olarak bir anda bitirebilir. Sağlam temelleriniz olsa da yine de bir tehdit olarak görün bu dönemi. Bu ilişkinizin bozulması aslında sizi çok daha güzel bir şeylere hazırlayacaktır. Yalnız bir Terazi iseniz ; görünümü çok güzel , durumu gayet iyi beklenmedik kişiler hayatınıza aniden girebilir. İlişkinizde özgürlük, karşılıklı güven ve dostluk ilişkisi yaşatacak tüm faktörler bulunacaktır.karşınızdaki kişi büyük ihtimal Kova özelliklerini fazlası ile taşıyacaktır. Ayrıca profesyonel hayatınızda da önemli olumlu değişimler sizi beklemekte.
AKREP BURCU VE YÜKSELENİ :

Uranüs - Pluto açısı 24 Hazirandan itibaren 2015 yılına kadar size;sizin için oldukça önemli bir açı. Ayrılmış akrepler yeni bir ilişkiye başlamış ise bu açıdan etkilenmeyecekler herhangi bir sorun olmadan aşkınızın tadını çıkarabilirsiniz. Ancak çevrenizde veya aile içinde hasta , ölüm haberleri almanız da mümkün bu süre içinde. Bazı aile yükümlülükleri içinde kalabilirsiniz. Bu yoğun tempoda ilişkiniz da hızla ilerleyecektir genede. Siz sabırla bekleme ile donatılmışsınız. Ve bu süreç bitmeden hak ettiğinizi elde edeceksiniz. Bazı değişiklikler Profesyonel sektörde bazı değişiklikler meydana gelecek güç elde edecek ve hatta işiniz gereği başka bir şehirde uzun süre kalabilirsiniz.
YAY BURCU VE YÜKSELENİ :

Uranüs - Pluto açısı 24 Hazirandan itibaren size; ilk önce eşinizin kıymetini anlamanıza yol açacaktır. Şimdiye kadar oluşan belirsizlikler uygunsuzluklar bir süre daha devam edecektir. Çevrenizdeki bazı kişilerden sürpriz durumlar göreceksiniz , şüpheli kimseler var onlara dikkat edin. Bazı durumlar sizdeki karanlık yönlerinizi ortaya çıkaracak. Taşınma gibi durumlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz.Gökyüzü size özgürlük talep ediyor hayatınızda arzularınıza dikkat edin yeter. Ayrıca mali durumunuza da dikkat......
OĞLAK BURCU VE YÜKSELENİ :

Uranüs - Pluto açısı 24 Hazirandan itibaren size; Pluto kendi burcunda olarak, Uranüsle beraber hayatınızın birçok alanında özel bir açı oluşturmakta aslında. Evli olan Oğlaklar eşiniz size karşı isyan gösterecek. Son zamanlarda sizin davranışlarınıza bakılırsa bence hiç şaşırmayın. Kariyer hedefleriniz ve emelleriniz olumlu süreçte olurken eşinizin ihtiyaçlarını göz ardı etmeniz bu evlilikte nokta olabilir. Çalışma hayatınızda iyi potansiyel gelişimler var. Ayrıca Pluto ilişkinizi bitirmek , devrim yapmak isteyebilir ama yine de bu durum size kalmış. Yalnız Oğlaklar ise çevrenizde dost olduğunuz biri ile pozitif güzel bir ilişkiye başlayabilirsiniz.
KOVA BURCU VE YÜKSELENİ :

Uranüs - Pluto açısı 24 Hazirandan itibaren size; en azından duygusal yaşam açısından bir problem olmayacak. Her zamankinden daha fazla eşiniz ile beraber zaman harcayacak ve daha çok fırsatlarınız olacak , sorunlar ve kuşkular kesin çözümlenecektir. Yalnız Kovalar ilgi çekici biri ile özellikle bir yolculuk sırasında özel bir tanışma fırsatına sahip olabilirsiniz. Bu tanışma sonrasında da güzel kazançlarda sizi bekliyor. Köklü bir şekilde yeniden yapılanacaksınız.
BALIK BURCU VE YÜKSELENİ :

Uranüs - Pluto açısı 24 Hazirandan itibaren size; özellikle sizin için tehdit görünmüyor bu açı rahat nefes alabilirsiniz. Aksine sizi bloke etmiş çoğu şey hayatınızdan kaybolacak. İkinci ve hatta ilk balayınızı gerçekleştirecek , sevgi konusunda yenileneceksiniz. Sevginize değer kişiler karşınıza çıkacaktır.bu yazdan güzel şekilde yararlanacaksınız ve bir aşk kitabı okur gibi hayatınıza çok güzel bir aşk girecek ve ciddi adımlar atacaksınız. özellikle gezi planlarınızı sıklaştırın. Finansal bakımdan dikkatli olmanız gerekiyor biraz en yakın arkadaşlarınıza bile borç para vermeme zamanı.


Tüm sevgimle,Keyifli mutlu bir zaman dilerim,

Yıldızlarınız üzerinizde mutluluk ve şansla pırıl pırıl parlasın,


Hülya Balıkavlayan

4 yorum:

Gamze Ceylan Mumcu dedi ki...

Hülya Hanım yazılarınızı büyük ilgiyle takip ediyorum.Teşekkür ederim.

Adsız dedi ki...

Balik icin yazdiklarin muhtesem. Hepsini yasayacagima inaniyorum ve bu guzellikler icin kapilarimi aciyorum.
Emegine saglik.
Duygu

Zeynep Fügen Akkemik dedi ki...

Hulya hanim bati horoskopumla vedic horoskopumdaki gunes yukselen ve ay burcum farkli yorumlarinizda hangisini onemli kilip okumam gerekir eger bu konuda bilgi verirseniz cok memnun olurum ve yaptiginiz tum bu bilgi paylasimlari icin size tesekkurederim.

Adsız dedi ki...

Hülya Balikavlayan ;))), yazinizi okudum. Ben okumadan önce ablacim iki kez daha okumustu zaten ;)) Umutsuz, olumsuz ve depresif bir balik burcu olarak, yazdiklarinizin gerçeklesmesini çok istiyorum. Basarilarinizin devamini diliyorum. Yazilarinizi takip etmeye devam edecegim.