Bu Blogda Ara

Yükleniyor...

22 Ocak 2012 Pazar

24 OCAK - 14 NİSAN ARASI MARS GERİ HAREKETİ23 Ocak 2012 Yeni ayın hemen arkasından Mars 24 Ocak da geri harekete başlıyor.14 Nisana kadar 23 derece Başak burcunda olacak ve bu derecede Marsı bulunanlarda ayrıca son derece duyarlı bir 10 gün geçirecekler. Mars'ın retrosunun etkileri her zaman farklıdır. Bu dönemde sağ beyin bir bakış açısıyla bakmak size bir şans vereceğine inanıyorum. Etkisi doğrusal konjonktürel değil, içselleştirilmiş ve sezgisel olacaktır. Ayrıca öfkeli ve saldırgan, pasif halde kalmak içinde bir zaman olacaktır. Mars'ın retrosu hakkında karmik bir dengeleyici ve misyonu spiritüel olduğuna da inanıyorum.

Mars savaşçı olduğu kadar seks hakkında da olduğundan, bize cinsel ilişkileri yeniden değerlendirmemize neden olacaktır. Bizim emelleri ve hedefleri de inceleme altına alacaktır bu geri hareket.

Mars bizim hareket etmemizi, kendimizi ortaya koymamızı sağlayan psikolojik fonksiyonu temsil ediyor. Onun sayesinde istediğimiz bir şeyin peşinden gidebiliyoruz. Oysa Mars geri giderken planlarımız geri tepiyor, arzuladığımız harekete ve hıza ulaşamıyoruz. Her şey çok yavaş gelişiyor veya hiç gelişemiyor. Kendimizi ileri gitmek isterken, geriye doğru gidiyor gibi hissediyoruz. Kuşkusuz bu dönemde cesaret ve fiziksel enerji gerektiren yeni şeylere başlamak pek akılcı değil, çünkü Mars'ın enerjisi dışa değil, içe dönmüş durumda. Bu dönemde başlayan yeni girişimleri Mars geri hareketini bitirdikten sonra sil baştan yapmamız gerekebilir. Şimdi, daha önceki davranışlarımız ve hareketlerimiz üzerinde düşünme zamanı. Çabalarımızı yeniden kanalize edebilme olanağına kavuşmuş durumdayız. Eğer bu dönemde sürtüşmeler yaşarsak, bu, hareket enerjimizi doğru yönlendirmediğimizin sinyali olabilir. Mars'ın geri gidişi aksi takdirde bizim zararımıza ve/veya verimsiz olabilecek bir davranış biçimini gözden geçirip yenilemek için iyi bir fırsat olabilir. Arada sırada şöyle bir durup "Ben ne yapıyorum? Niçin böyle hareket ediyorum?" diye düşünmekte fayda var.

Bu dönemin olumsuz özellikleri arasında sabırsızlık, sinirlilik ve umulanın aksinin gerçekleşmesi nedeniyle hayalkırıklığı bulunur. Tüm bunlar sağlığımızı olumsuz etkileyebilirler, çünkü aslında dışa dönük olması gereken bir enerji şimdi içe yönelmiş durumda. Bunu bastırılmış öfke olarak düşünebilirsiniz. Bu da kavgaların, kazaların, yanıkların, kesiklerin işareti olabilir. Bastırılmış enerji bu şekilde dışarı çıkmaya çalışabilir. Kendinizi aniden taksi şofürüyle kavga ederken bulabilirsiniz.

Ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önüne aldığımızda kitlesel patlamalarla da karşılaşabiliriz. Ancak bu patlamalar için Mars'ın geri hareketini tamamlaması gerekebilir. O güne kadar bastırılmış olan öfke o zaman birden dışarı çıkabilir.

Diğer yandan Mars'ın geri hareketi bir takım girişimleri planlamak, daha önceden başlatılmış projeleri tekrar incelemek ve geçmişten kalan işleri bitirmek için harikadır. Biraz hareketsizleşmek, dinlenmek için çok uygundur. Bir bakıma beklemek, gözlemek zamanıdır. Bu dönemde işlerinizi yoluna koyabilirsiniz. Eski anlaşmazlıkları çözebilirsiniz. Öte yandan uzun süredir planlanan, daha önce kararlaştırılmış bazı şeylere başlama ihtimali de vardır.

Geri Giden Mars'ın özellikleri: Kendi hareketlerini kendisi kısıtlar, dış dünyada inisiyatifsizdir, mücadeleci değildir, sadece kendisiyle rekabet eder , insan ruhunu keşfetmek peşindedir, zihni iç aleme dönüktür ,tek başına ya da sıradışı hareket eder, bastırılmış ya da patlamaya hazır öfke, pasif saldırgan eğilimler, kendi yıkımına sebep olur, kendisiyle sürekli mücadele halindedir, saldırganlığa davetiye çıkartmaya eğilimlidir , kendi yeteneklerinden şüphe eder, risk almaktan korkar,kimi zaman var gücüyle mücadele eder, kimi zamansa yerinden kımıldamaz, bastırılmış cinsellik. Genel olarak Mars fiziksel enerjiyi ve hareketi yönetir. Haritanızdaki yerleşimine göre fiziksel gücünüzün yönünü ve kuvvetini, ego yönelimlerini açıklar. Duygularınızı ateşler ve savaşma ve aynı zamanda kendinizi ortaya koyuş tarzınızı, harekete geçiş ve isteklerinizin peşinden gidiş biçiminizi gösterir. Risk alma eğiliminiz, karşılaşacağınız muhtemel meydan okumalara cevap verme biçiminiz de temaları arasındadır. İyi konumlanmış bir Mars güçlü bir enerji ve başarı için yılmaz bir azim verir ama eğer Güneş’e olan pozisyonu ve ev yerleşimi rahat değilse iyi yönlendirilemeyen enerji kaza, yaralanma, incinme, saldırı ya da saldırganlığın çeşitli şekilleri olarak ifade bulabilir.

Geri hareketindeki Mars, içe dönük gözlem ve kendi değerini gözden geçirme, ilişki çatışmaları, düşünmeden harekete geçme, majör bir yeniden düşünme ve uyumlanma veya yapılması gereken projeler gibi konuları önümüze getirebilir. Bu devre boyunca ayrıca sevecen ve diplomatik davranma yeteneğiniz de test edilecektir. Mars’ın bu hareketinin dokunduğu dereceler boyunca kişisel gezegenleriniz veya noktalarınız varsa, sabrınız her zamankinden daha da fazla sınanacaktır. Çenenizin aklınızdan veya kalbinizden daha hızlı çalışabileceği durumlar başınızı derde sokabilir ve sabır, dinleme ve ne söylediğinizi kontrol edebilme yeteneği geliştirmek için fazla çaba sarf etmek zorunda kalabilirsiniz. Mars’ın geri hareketi sırasında ev kazalarına karşı da dikkatli olmak gerekir çünkü enerjimizi sağlıklı bir biçimde ortaya koyamaz ve cesaretle kendimizi ifade edemezsek, oluşan bastırılmış öfke, kavga ve patlama şeklinde açığa çıkabileceği gibi kaza şeklinde de tezahür edebilir. Ayrıca mideye ve beslenmeye bağlı rahatsızlıklar, hazımsızlık problemleri oldukça yaygın olabilir. Mars’ın geri hareketi sırasında özellikle aside bağlı hazımsızlık problemi yaşamamak için günlük yeterli su ihtiyacını almaya dikkat edilmesi gerekir.Bir kez daha hatırlayalım ki geri giden Mars’ın cümlesi “ Şimdi elindeki işi bitir, ben ileri gidene kadar yeni bir işe başlama” dır.

Bu Mars Retrosu 22 Ocakda sabit yıldızı Alkes hediyeler ve yetenekleri ile bizi kuşatmakta. Beklenmedik kargaşa ve olaylarda aynı zamanda devreye girebilir. 30 Ocak tarihine kadar Alkes Mars-Sedna ve Merkür ile büyük üçgen açı altında atalarımız veya miras ile ilgili önemli olayları karşımıza çıkartacaktır.

6 - 22 Şubat arası transit düğümleri güçlü Antares / Aldebaran eksen üzerinde Merkür-Ay ile karşılıklı açıda olacak ve bir fırtına getirebilir bu durum. Bazı geçmişte kalan şeyler tekrar körüklenebilir.12 Mart Lilithle birlikte Jüpiter ve Pluto arasında ilginç bir büyük üçgen oluşacak. Bu müthiş güçlü ve büyülü bir an olacak. Özellikle Aslanlar'da güzel dönüşmeler başlayacak. 22 Marta kadar bu durum sürecek bu büyük üçgen.

14 Nisan'da Mars Retrodan çıkacak ama 16 Hazirana kadar Pluton etkisi ile de bazı patlamalar ,acımasız olaylar oluşabilir. Alkes bize bir yumruk atabilir.

Bu geri hareket burçlara ve yükselenlere nasıl etkisi olacak bakalım. Yalnız burç yorumları geneldir. Size en doğru yolu gösteren kendinize ait haritalarınızdır. Burç yorumlarında kişisel çözüm bulamayabilirsiniz. Bunun için danışmanlık alabilirsiniz.
KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ :

Daha çok çalışmanızı gerektiren durumlar, tamamlanması gereken işler, ortaya çıkan aksilikler ve iş ortamında yaşanan gerginlikler söz konusu… Bu etki altında çıkabilecek sağlık sorunlarını ciddiye almalı, sorumluluklarınızı aksatmamalı, iş ilişkilerinizde ise daha dikkatli olmalısınız. Mars’ın etkisiyle işte yaşanan aksilikler canınızı sıkabilir. Yine bu etki altında uzun süredir farkında olduğunuz ama önemsemediğiniz bir sağlık sorunu sizi zorlayabilir. İşte sorumluluklarınızı aksatmanız ya da iş yerinizdeki kişiler ile takışmanız halinde işinizi kaybedebileceğinizi ise unutmamalısınız.BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA :

Duygularınızı paylaşmakta zorlanabilir ve sizi fazlasıyla zorlayan bir ilişki içinde olabilirsiniz. Süregelen duygusal ilişkinizde tartışmalar ve kıskançlıklar nedeniyle sorun yaşayabilir, çocuklar ile ilgili sıkıntı verici durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Çocuklarınızla daha çok ilgilenme gereği duyabilir ve işinize odaklanmakta zorluk çekebilirsiniz. Mars’ın etkisiyle her konuda risk alma eğiliminde olabilir ve zevkiniz için aşırı harcama yapabilirsiniz. Bu etki altında hatalara açık olduğunuzu bilmeli, hiçbir konuda risk almamalı, yasal olmayan işlerden ve ilişkilerden uzak durmalısınız. Kontrol dışı kayıplarınız olabilir.aşkta, tutku seviyesinde aşırı gurur ve abartıya da neden olabilir Aşk hayatınızla ilgili konularda ani kararlar almayınız. Çocuklarınızla olan ilişkinize dikkat ediniz.Gerginlikler oluşabilir. aşk anlamında kendinizi ortaya koyabilme gücünüz üzerinde yavaşlık anlamına geliyordu. Bu durum hareketlerinizin kısıtlanması ve enerjinizin içe yönelmesi demekti. Yani bir şeyler yapmak, eylemde bulunmak yerine içinde bulunduğunuz durumu gözden geçirmek anlamındaydı. Mars astrolojik olarak isteklerimizi elde etmek adına savaşma gücümüzdür. Geri hareket dönemlerinde bu güç azalır ve bilinçaltınızdaki bastırılmış herşeyin cevaplandırılması gerekir. Bu bir içsel yüzleşmedir. Eğer kızgınlık ve öfke şeklinde dışa sunulursa tabii ki yanlış ve gayet sıkıcıdır. Ancak tam tersine kendi kendinize sorular sorarak durumunuzu tespit etme ve bu tespite göre yapacaklarınızı şekillendirme tarzında olursa son derece olumludur. Kendinizi ifade gücünüzden tutun da yaşadığınız ilişkiye kadar her şey değerlendirme altına alınır. Bu enerji altında özellikle dikkat etmeniz gereken konu, yeni bir ilişki konusunda temkinli olmanız, karşınızdaki kişiyi her anlamıyla gözden geçirmeniz, tutkularınızın esiri olmadan önce bu aşka belli bir süre tanımanızdır. Çünkü geri hareket dönemlerinde acil kararlar almak daha sonra sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Geri hareket dönemleri iki yılda bir tekrarlandığı için son derece önemlidir. Planlarımız üzerinde birebir etkili olduğundan, aşk hayatınızla ilgili konularda yenilikte bulunmak zor ve gayet sakıncalıdır. Bu dönemde yapılması gereken yaşadığınız ilişkiyi gözden geçirmek veya aşka bakış açınızı ele almak, eski kararlarınızı gözden geçirmek, kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmek için eksikleriniz, yanlışlarınız veya hatalarınız konusunda etraflıca düşünmektir. Sabırsızlık dönemin en zorlayıcı yanlarından birisidir. Ancak eylemde bulunmak yerine içimize atarak biriktirmek gibi bir durum da söz konusudur. Hatta birikenlerin geri hareket sonrası açığa çıkarılması haline sıkça rahatlayabiliriz. Sadece ve sadece eski anlaşmazlıkları çözmeye çalışabilir ve uzun süredir planlananları yürürlüğe koyabilirsiniz Dönem içinde karşınıza çıkabilecek yenilikler içinse beklemeniz yararlıdır.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER :

Aileyi ilgilendiren bir sorunla uğraşmak zorunda kalabilir ve göz ardı ettiğiniz bir durumla yüzleşebilirsiniz. Bu dönemde ev için yaptığınız harcamalarda artış olurken, aile içi anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir. Taşınma, onarım, yorucu ev işleri, sıkıntı verici durumlar ve aile büyükleri ile ilgili sorunlar sizi fazlasıyla uğraştırabilir. Bu etki altında özel yaşamınızdaki sorunların işte ayağınıza dolanmasına izin vermemeli, ev ve iş arasındaki dengeyi kurmalısınız. Sizden üst konumda bulunan kişiler ile olan ilişkilerinizde ise dikkatli olmalısınız. Ortaya çıkan bir aksilik nedeniyle süregelen bir işi durdurmak ya da işinizden ayrılmak zorunda kalabilirsiniz. Bu dönemde vereceğiniz ani tepkiler ve tartışmalar ilişkilere olumsuz yansıyabilir.


YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ :

Zihinsel olarak yorucu projeler ile ilgilenebilir, yolculuklarınızda ve yakın çevre ilişkilerinizde sorun yaşayabilirsiniz. Bu dönemde ifade edilemeyen düşünceler, yolculuklarda yaşanan sorunlar, ilişkilerde ortaya çıkan engeller, üretilen dedikodular her şeyi içinden daha da çıkılmaz hale getirebilir. Bu etki altında vereceğiniz ani tepkiler ve tartışmalar ilişkilere olumsuz yansıyabilir. Etkisini hafifletmek için yolculuklarınızda dikkatli olmalı, konuşmalarınıza özen göstermeli ve tartışmalardan uzak durmalısınız.Uzun süredir birlikte yaşayan veya evli olanlar çiftler açısından son derece önemli bir zaman dilimidir. Tabii ki ilişkinizin niteliği ve aranızdaki sevgi birliğinin gücüne bağlı olarak geri hareket zamanlarının anlamı değişse de, değişmeyen tek gerçek, bu süreci olabildiğince sakin ve mantıklı geçirmeniz gerektiğidir. Bu etki altında neler yaşanabileceğine olasılıklar dahilinde bir bakalım. Öncelikle durup, ilişkinizi şöyle derinlemesine bir gözden geçirmeniz gerekir. Bu gözden geçirme geçmişte yaşanılanların özümsenmesi anlamında son derece önemlidir. Bunu sadece siz değil, partnerinizin de mutlaka yapması gerekiyor. Dikkat edeceğiniz husus, benlik duygunuzun bu ilişkideki yeri ve önemini tespit etmektir. Eğer siz bir birey olarak, bu beraberlikte kendinizi yabancılaşmış hissediyorsanız doğal olarak bir sorun var demektir. O zaman iki yol vardır. Ya bu ilişki yüreğinizin içinde bitmiştir veyahut geçici bir süreliğine yalnız kalıp düşünmek istiyorsunuzdur. Bu hissedişlerin gayet normal olduğunu bilmenizi isterim.birbiriniz üzerinde hakimiyet kurarak dönemi kırgınlık, öfkeyle geçirmeniz olur ki, bu yanlıştır. Anlayış, dürüst yüzleşmeler, baskı uygulamadan aklı başında hareket etmek size çok şey kazandırabilir. Bilirsiniz gündelik koşuşturma içinde gördüklerimiz, yaptıklarımız, yaşadıklarımızla öylesine iç içeyiz ki, kimi zaman beraberliğimiz hakkındaki gerçeklerin farkında olmayız. Ortada bir beraberlik vardır ve her iki taraf da bir arada olmanın kimi zaman zorluğu kimi zaman mutluluğunu yaşarak hayatlarını sürdürürler. Eğer arada sevgi birliği sağlamsa tabii ki bu dönem kolayca atlatılır. Ancak tam tersi durumda hakikatler, hasıraltı edilenler, geçmişte yaşanılanlar, ilişkinin her ikiniz açısından önemi üzerinde düşünülmeye başlar. Bu oluşum eğitim hayatınız, medya, yayıncılık, haberleşme, internet üzerinden sürdürdüğünüz faaliyetleriniz, bilgi toplama ve bilgiyi yayma anlamındaki işleriniz üzerinde yavaşlama ve bir mola anlamı taşımaktaydı. Geri hareketlerin daima bir onarım süreci olduğunu söylüyorum. Aksaklık çıkarabilecek noktaları daha net görebilmeniz açısından bu molalar aslında gayet olumludur. Ancak yavaşlamalar sizin gibi tez canlı kişiler için can sıkıcı gelebilir. Hareketler kısıtlanabilir. Kişi kendini engellenmiş hissedebilir, sinirli tepkiler gösterebilir. Hatta çok iyi bildiklerinizden bile emin olmadığınızı düşünebilirsiniz. Günlük işleriniz, çalışma ortamınız veya birlikte çalıştığınız insanlarla olan ilişkinize dikkat etmeniz gerekebilir. Etrafınızdaki dünya ile temasınızda belli miktarlarda gerilim oluşturabilir. Mars gezegeninin isteklerimizi elde etme gücümüz olduğunu düşünürsek bütün bunlar keyifsizlik yaratıcı gözükmektedir. Peki bu dönemi nasıl geçirmeliyiz? Öncelikle iş hayatını ilgilendiren her konuda yakın çevrenizde bulunan kişilerle ılımlı bir şekilde anlaşmaya mutlaka gayret etmeliyiz. Sabırsız davranmamalıyız. Kendimizden bilgimizden eminsek sakin olmalı, bu yavaşlamanın bizi engellediğini değil, bilakis eksiklerimizi görmemizi sağladığını düşünerek rahatlamalıyız. Girişimlerde bulunmanın güç olduğu bu süreyi normal karşılamalı, baskılar sonucu yanlış kararlar almamalıyız. Yenilik anlamındaki işler üzerinde sakince düşünmeli, karmaşaya düşmeden işlerimizi düzgün şekilde yerine getirmeliyiz. Şunu bilmeliyiz ki, iş hayatının gündelik temposu içinde sürdürdüğümüz faaliyetlerimizde engellenmeler oluşabilir, insanlar bizi anlamakta güçlük çekebilir. Bize düşen kendimizle olan barışıklığımızı kaybetmeden hoşgörülü bir şekilde davranmaya özen göstermek. Konuşmalarımıza dikkat etmek, yargılamalardan kaçınmak, kendimizi geliştirmeye devam etmek, inatçılıktan kaçınmak, illa birilerine bir şeyleri izah edeceksiniz diye gerilime düşmemek gerekmektedir.


ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN :

Para konusunda sıkıntı verici durumlara neden olabilir. Bu etki altında gerçekleşmeyen beklentiler, artan harcamalar, beklenmedik anda ortaya çıkan aksilikler ve can sıkıcı durumlar söz konusu… Her şeyin hesabını iyi yapmalı, alışveriş yaparken dikkatli olmalı ve elinizi cebinize götürürken iyi düşünmelisiniz. Farkında olmadan sınırı aşabilir ve zor durumda kalabilirsiniz. Üç kuruşluk şeye beş kuruş verebilir ve kontrolünüzün dışında para kaybedebilirsiniz. Mars tersken mümkünse alışverişlerinizi ertelemeli, şahsi eşyalarınızı iyi korumalı, harcamalarınızı ise kontrol altında tutmalısınız.


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK :

Girişimleriniz konusunda cesaret gücünüzü test edicidir. İki misli mücadele verebilirsiniz veya tümüyle içinize dönebilirsiniz.Ani kararlar vermeyiniz. Durumları tekrar gözden geçiriniz.enerjinizi ve çekiciliğinizi artırırken aynı zamanda fiziksel açıdan yorgun, sinirsel yönden gergin olabilirsiniz. Bu etki altında sizin dışınızda gelişen olayları egonuzu tehdit eden bir unsur olarak görebilir ve başkalarına karşı fazlaca saldırgan tutum içinde olabilirsiniz. Artan ve harcanamayan enerji sorunlara neden olabilir. Cesaretle başlattığınız girişimlerde engeller ile karşılaşmanız yıpratıcı olabilir. Bu etki altında sabırlı ve önlemci olmayı öğrenmek durumundasınız. Mars’ın etkisi altında enfeksiyonlara karşı açık olduğunuzu unutmamalı, ani hareketlerde bulunmamalı ve tartışmalardan uzak durmalısınız. Oluşan fazla enerjiyi sportif aktivite ve yürüyüşler ile atarak rahatlamaya çalışmalı, cildinize ise iyi bakmalı ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz.kazalara karşı dikkatli olmalısınız sabırlı olmalısınız.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ :

Gizli düşmanlıkları açığa çıkarabilir ve engelleyici faktörler oluşturabilir. Bu dönemde yaşanan belirsizlikler ve içsel sıkıntılar yıpratıcı olabilir. Atacağınız adımlara dikkat etmeli, şansınızı fazla zorlamamalı ve harekete geçmeden önce iyi düşünmelisiniz. Her şey sizin düşündüğünüz gibi olmayabilir. Bu etki altında kendinizi güvensiz hissedebilir, yersiz endişe ve korkulara kapılabilirsiniz. Ruhsal sağlığınız dikkat etmeli ve her şeyi kendinize dert etmemelisiniz. Bu dönemde kızdığınız kişileri affetmeniz ve olayları zamanın akışına bırakmanız rahatlatıcı olacaktır.


AKREP VE YÜKSELEN AKREP :

Sosyal aktivitelerin, arkadaşlık ilişkilerinin canlandıgı gerçekleştirmek istedigin hayallerinin üzerine eğildigin, çaba ve mücadele sarf ettigin bir dönemdir.Ortak çalışmalarda pürüzler ile karşılaşabilir ve arkadaş etkisinde yanlış hareket edebilirsiniz. Bu dönemde ortaya çıkan aksilikler mesleki projelerinizi sekteye uğratabilir. Yanlış anlaşılmalar, eleştiriler ve tartışmalar grup içindeki ilişkilerinize zarar verebilir. Yaşananlardan sosyal konumunuz olumsuz etkilenebilir. Bu etki altında katıldığınız toplantılarda konuşulanlara dikkat etmeli, ilişki içinde olduğunuz kişileri iyi incelemelisiniz. Ortak işlerde ise daha dikkatli olmalı ve kendi çıkarlarınızı iyi korumalısınız. Farkında olmadan zararınıza olan projelerin ve ilişkilerin içinde olabilirsiniz.Paylaştığınız insanlarla olan ilişkiniz başta olmak üzere grup faaliyetleriniz konularında etkili olup, birlik ve beraberlik içinde, sosyal ilişkilerinize önem verecek şekilde hareket etmeniz gerektiğinin işaretidir. Projeleriniz, tanıtım faaliyetleriniz, sosyal girişimlerinizde yavaşlamalar görülebilir. Kendinizi belli bir noktada kilitli ve hangi yönde ilerlemeniz gerektiği hususunda kararsız hissedebilirsiniz. Öncelikleriniz, kendinizi yönlendirme gücünüz, geleceğe dönük beklentileriniz mecburen askıya alınabilir. Mücadele gücünüz düşük olabilir ve ileriye yönelik çalışmalarınız askıya alınabilir. Bütün bunlar gayet normaldir. Eskiden düşündüğünüz ancak gerçekleştirilmemiş bazı projeler tekrar önünüze gelebilir. Bunlar üzerinde tekrar düşünmeniz mümkündür. Eğer böyle bir durumda kalırsanız, dikkatle gözden geçirmeli, araştırmalarda bulunmalısınız. Karşınıza çıkabilecek yeni işler ve teklifler üzerinde hemen bir karar vermek yerine, size olan uygunluğunu ölçüp biçmeniz yararlıdır. Bu dönemde ortaklık konularında da bazı sorunlar yaşanabilir. İş ortağınızla farklı düşünmeniz nedeniyle sorunlar yaşanması olasıdır. Böyle durumlarda baş başa vererek konuşmak, işin selameti açısından değerlidir. Eğer sizin yaşamınız tamamıyla eşinize bağlı ise, yani siz çalışma yaşamında değilseniz, o zaman partnerinize destek olmanız, onun sıkıntılarını bölüşmeniz gerekebilir. Çünkü bu geri hareket onun açısından geçmişteki bazı problemlerin ön plana gelmesi ve işlerinin yavaşlaması açısından zorlayıcı bir süreçtir.


YAY VE YÜKSELEN YAY :

İşte zorlayıcı koşullara, beklenmedik aksiliklere ve daha çok çalışmanızı gerektiren durumlara dikkat çekiyor. Bu etki altında süregelen projelerde gecikmeler ve sorunlar yaşanabilir. Devlet ya da kurumlar ile ilgili problemler, otorite figürleri ile çatışmalar ve alınan riskler kariyerinizi ve toplumdaki yerinizi olumsuz etkileyebilir. Bu etki altında işte yaşanılan her ne ise özel hayatınıza yansıması olumsuz olabilir. Daha çok çalışmak zorunda olduğunuz bu dönemde işte risk almamalı, üst konumda bulunan kişiler ile olan ilişkinize özen göstermeli ve rekabet oluşturan durumlara karşı dikkatli olmalısınız.Özellikle kariyer hayatınızla ilgili konularda sizleri kısıtlayabilecek ve kendinizi ortaya koymanızda güçlükler çıkartabilecek ancak geçmiş planların gözden geçirilmesi adına son derece yararlı bir süreçtir. Şimdi hangi alanlarda ve konularda etkili olduğuna bir bakalım. Mesleki kariyeriniz, toplumsal ün, şöhret ve saygınlığınızla ilgili durumlar, otoritelerle olan ilişkiniz(patronlarınız, ebeveynleriniz), sosyal itibarınız(statünüz), işverenleriniz, toplumsal açıdan tanınan güçlü yakınlarınız, yaşam hedeflerinizle alakalı girişimleriniz, yükselişiniz mesleki sorunlarınız, sosyal mevkiniz, mesleki ödülleriniz, toplumsal ifadeniz, profesyonelliğiniz. Gördüğünüz gibi bütün bu sıraladığımız alanlar son derece önemli. Peki bu geri harekette neler yaşanabilir. Başkalarının onayına ihtiyaç duyabilirsiniz. Hareketleriniz kısıtlanabilir. Tek başına kaldığınızı hissedebilir, kendi kendinizle mücadele edebilirsiniz. Sinirli tepkiler gösterebilirsiniz. Kendinizden şüphe edebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılamakta zorluk çekebilirsiniz. Saplantılı, aşırı gururlu, kibirli, kendini beğenmiş veya sıradışı davranabilirsiniz. Olayları gereğinden fazla abartabilirsiniz. Ve hepsinden önemlisi kendi kendinizle şüpheye düşebilirsiniz. Şimdi madem olabilecek bu yansımaların farkındayız. O zaman yapmamız gereken öncelikle kariyer hedeflerimizi bu geri hareket süresince gözden geçirmeli, yenilik anlamında kararlar almamalı, beklemede kalarak olayları daha geniş bir perspektiften gözlemlemeye çalışmalıyız. Böylece gücümüzü boş yere tüketmemiş oluruz. Ertelenmeler, gecikmeler veya tümüyle durgunluklar oluştuğunda sakin olmalıyız.


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK :

İdeallerinizi ve düşüncelerinizi anlatmakta yetersiz kalabilir, yabancılar ile ilişkilerde ve hukuksal konularda ise sorun yaşayabilirsiniz. Esnek olmanız ve olaylara farklı açıdan bakmanız işinizi kolaylaştırabilir. Bu dönemde yurt dışı bağlantılı işlerde beklemeler, iletişim gerektiren işlerde gecikmeler, aksilikler ve yüksek eğitimde karşılaşılan sorunlar son derece yıpratıcı olabilir. Bu etki altında yolculuklarda, ticari işlerde ve ilişkilerde daha önlemci olmalı, sorun yaşamamak için her şeyin alternatifini hazırlamalı, ilişki içinde olduğunuz yabancı kişilere karşı dikkatli olmalısınız.iş, eğitim veya özel amaçlı seyahatleriniz veya girişimleriniz, yabancı bir ülkeye veya şehre yerleşme yerleşme isteğiniz veya buralardaki sıkıntılarınız, ithalat ve ihracatla ilgili meseleleriniz, mesleki uzmanlık ve ihtisaslaşma gibi konuların tümünde, üst yönetiminde bulunan otoritelerin(aile, patronlar, kurum ve kuruluşların ) onayına ihtiyaç duyabileceğinizin simgesidir. Tek başınıza ilerlemekte zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu durum doğal olarak kendi hareketlerinizin bilhassa kendiniz tarafından kısıtlanmasına yol açabilir. Hatta kimi zaman güvensizlik yaşamanıza bile mümkündür. Mücadele etmek belki zordur ancak istenirse geri hareket dönemleri pekala olumlu şekilde değerlendirilebilir. Öncelikle yavaşlamalar normal karşılanıp, hedefler tekrar gözden geçirilebilir. Böylece insan eksiğini görmüş ve bunları gidermek için neler yapılması gerektiğini tespit etmiş olur. Tabii ki gezegenlerin geri hareket dönemleri yenilik anlamında düşünülen işlerin önünde engeldir. Planlar umduğumuz şekilde gelişmeyebilir, hatta aynı nokta üzerinde beklemeye başlarız. Bu bekleme oldukça sıkıcıdır. Ancak şu var ki, süreci biraz önce dikkatinizi çektiğim noktalarda değerlendirmeniz halinde bundan yarar görecek kişi en başta siz olursunuz. O nedenle sürtüşmeler yaşamamak, daha sonra pişmanlık duymamak için bilinçli davranmak esastır. Bu dönemi bir mola gibi kabul ederek, eksiklerinizin neler olduğunu saptayabilirsiniz. Eğitim hayatında olanlar zayıf oldukları derslere eğilerek, iş hayatında olanlar hedeflerini gözden geçirerek, yurtdışıyla bağlantılı işleri olanlar araştırmalarda bulunarak, mesleki ihtisas yapmak isteyenler uzman kişilerle görüşerek dönemi fevkalade bir şekilde değerlendirebilirler.


KOVA VE YÜKSELEN KOVA :

Parasal konularda ve duygusal ilişkilerde zorlanabilir, ödemeler konusunda sorun yaşayabilir ve ortak paylaşımlarda engeller ile karşılaşabilirsiniz. Ödenecek paralarda gecikmeler, ortak paylaşımlarda ise sorunlar yaşanabilir. Büyük yatırımlarda kararsız kalma ve sürekli ertelenme yüzünden kontrol dışı kayıplarınız olabilir. Bu etki altında içinizde duygusal bağımlılıklarınızı sorgulayabilir, artan cinsel arzu ve isteklerinizin etkisiyle farklı arayışlar içine girebilir ve yasal olamayan ilişkilere ve gizli maceralara sürüklenebilirsiniz. Bu dönemde şahsi eşyalarınızı ve birikimlerinizi iyi korumalı, ödemeler, borçlanma, kredi kullanımı ve paylaşımlar konusunda dikkatli olmalı, duygularınızı ise kontrol altında tutmalısınız. Kontrol dışı maddi ve manevi kayıplarınız olabilir.


BALIK VE YÜKSELEN BALIK :

Evlilik ve ortaklık ilişkilerinizde zorlanabilir, eşinizden ya da ortağınızdan kaynaklanan sorunlar ile uğraşmak durumunda olabilirsiniz. Bu etki altında eleştirilerin hedefi haline gelebilir, farkında olmadan tartışmaların içine çekilebilir ve açık düşmanlıkla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde ifade edilmeyen kızgınlıklar ve karşı tarafın her şeyi sürüncemede bırakması yorucu ve yıpratıcı olabilir. Ayrıca Mars bu konumunda hukuksal konularda, toplumsal ilişkilerde, anlaşma ve satış işlerinde beklenmedik sorunları ortaya çıkarabilir ve açık düşmanlıkla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu dönemde yeni bir beraberliğe adım atmamalı, ortak çalışmalardan ise uzak durmalısınız.


Yıldızlarınız üzerinizde mutluluk ve şansla pırıl pırıl parlasın, İyi bir Retro Mars zamanı geçirmeniz dileği ile...

Hülya Balıkavlayan♥♥♥

Hiç yorum yok: